Opravy automatických převodovek

Nabízíme opravy automatických převodovek osobních automobilů.

opravy automatických převodovek

Výměna oleje-proplach automatické převodovky

Pravidelné výměny oleje v automatické převodovce pro dlouhou životnost.

servis automatických převodovek

Náhradní díly

Značkové náhradní díly předních tuzemských a světových výrobců.

náhradní díly
 

Automat Cars Service s.r.o.
Opravy automatických převodovek

V současné době jsou automobily stále více vybavovány těmito komfortními zařízeními, které mimo jiné působí i jako prvek aktivní bezpečnosti. Nechybí již ani u vozů nízké třídy , jako je třeba Fiat Punto, Nisan Micra a Opel Corsa. V podstatě se dají automatické převodovky rozdělit na několik druhů a to podle provedení na hydraulickou,variátorovou a v poslední době na mechanickou se dvěma spojkami (DSG),dále pak podle druhu ovládání řazení na hydraulickou , hydraulickou s elektronickým ovládáním , a plně elektronicky ovládanou převodovku. Automatická převodovka je velice složité zařízení , ve kterém se nachází kombinace elektroniky,hydrauliky a mechaniky , proto vyžaduje odpovídajcí zacházení a údržbu. V poslední době se často setkávám s mylným tvrzením bohužel i autorizovaných opraven automobilů , že převodovky obsahují doživotní náplň oleje a tudíž ji není potřeba měnit. Rád bych vás proto vyvedl z tohoto mylného tvrzení. Vzhledem k tomu že automatická převodovka má velice přesnou konstrukci je citlivá na jakékoliv nečistoty v systému. Provozem však v převodovce dochází k mechanickému otěru a tím k zanášení celého systému nečistotami.Pak je již otázkou času kdy nečistoty buď zanesou nějaký ventil který ovládá řazení či ucpou filtr a malér je na světě!! Poté budete muset zbytečně vynakládat finanční prostředky za opravu , které bezpochyby převýší až několikrát cenu za výměnu oleje a filtru.Proto prosím buďte obezřetní a provádějte v předepsaných intervalech výměny olejů a filtrů vašich převodovek.Termín výměny oleje a filtru se pohybujuje dle typu převodovky a způsobu provozu od 30000-60000km.Převodovky se také často porouchávají nesprávným provozem mezi které patří zejména: přetěžování převodovky vlečením těžkýmy břemeny , vyřazováním a zařazováním jednotlivých rychlostních stupňů během jízdy, nedodržování předepsaných olejových náplní a termínů výměn , nedostatečným chlazením.
 
servis automatických převodovek

opravy automatických převodovek

V případě problému s automatickou převodovkou jsme připraveni vám profesionálně pomoci. Vstupní diagnostika automatické převodovky je u nás zdarma nezavzuje k opravě v našem servisu.


Jak bude probíhat oprava automatické převodovky?

Nejprve bude nutné přistavit vozidlo na nezávaznou diagnostiku zdarma,která určí další postup opravy a předběžnou cenu.Pokud se závada bude vyskytovat v automatické převodovce a bude nutná její demontáž po schválení zákzníka ji provedeme.Dále se rozebere převodovka,zjistí její poškození a udělá cenový rozpočet.Po schválení zákazníkem probíhá oprava.Při výběru opravce zvažte rizika podeřelých nabídek kdy od boku někdo střílí cenu opravy.Bez zjištění poškození převodovky není předem nikdy možné určit cenu opravy.Obvyklá cena střední opravy se pohybuje mezi 30-50tis kč. Máte nabídku na použitou automatickou převodovku? Zamyslete se prosím , použitá převodovka už toho bude mít dost za sebou kdy za poloviční cenu kvalitní opravy pořídíte převodoku která už má 3/4 své životnosti za sebou.Je to stejné jako koupit pneumatiku s 25% vzorkem za 50% cenu. Kupujete auto s automatickou převodovkou? I tady budtě velmi obezřetní.Většina závad automatické převodovky se projevuje po zahřátí.Proto je nutné s převodovkou ujet nejméně 20km aby se zahřála na provozní teplotu.Dále je nutné vyzkoušet převodovku ve všech režimech jízdy,řazení by mělo být hladké bez přerušení toku výkonu mezi jednotlivými stupni.

    dodavatelé dílů

Návštěvu autoservisu je možné domluvit na telefoním čísle 602 566 538, případně na dalších kontaktních telefonech.